salih-bora

2009 yılının Ağustos ayında, "tek başıma" sâhibi ve yapımcısı olarak kurduğum turksanatmuzigi.org sitemi, çocukluğumuzdan bugüne kadarki gelişimimizde, bizlere Türk sanat müziği ve Türk halk müziği eserleri ile çok güzel bir duygu ve sevgi yolu çizen sanatçılarımıza karşı, kendimi borçlu hissettiğim için yaptım. Bu borcumu, kültürümüzün önemli unsurlarından biri olan müziğimizi; tanıtmaya, hatırlatmaya ve dolayısıyla da korumaya, sitem aracılığı ile, az da olsa katkıda bulunarak ödemeye çalışıyorum. Sâlih Bora

Sitem, 2.162 adet Türk sanat müziği şarkıları (şarkı, beste, semaî, ilâhîkâr ve kanto), 84 adet saz eseri (saz semaileri ve peşrev), 459 adet Türk halk müziği türküleri, sadece bu eserlerin; 2.686 adet notası, 54 adet makamı, 32 adet usûlü, 277 adet bestekârı, 186 adet şairi, 62 adet türkülerimizin kaynak kişileri, derleyenleri ve notaya alanları, 128 adet saz sanatçısı ve 371 adet ses sanatçısı olmak üzere toplam: 6.667 sayfadır. Üye sayısı: 9.195

Hüner Coşkuner

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
  • Ses sanatçısı Hüner Coşkuner, altı çoçuklu bir aileni en küçüğü olarak 01 Nisan 1963 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.
  • Lise yıllarında Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne gitmekle çok önemli bir birikime sahip oldu.
  • Çok küçük yaşta sanat hayatına atılan Hüner Coşkuner, sahne repertuarını daha da gelişitrimek amacıyla yine çok değerli hocalardan feyz aldı. Bunlardan bazıları; Melâhat Pars, Kâmuran Yarkın ve Feriha Tunceli dir.
  • İlk albümünü 1982 yılında Şahinler firmasına yapan Hüner Coşkuner, 1989 yılında Burhan Çaçan'ın firması olan Çaçan Müzik'ten çıkardığı "Olamaz" adlı albümü o yıllarda çok ses getirdi. Daha sonra Elenor firmasayla uzun süre çalıştı.
  • 16 albümü bulunan Coşkuner, en son Elenor Müzik'ten "Güle güle git" adlı albümünü çıkardı.
  • Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfi başta olmak üzere, Bedensel Engelliler ve Dünya Şizofrenililer Derneğinde de gönüllü olarak çalıştı. Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışlamıştır.
Okunma 2921 defa Son Düzenlenme Perşembe, 29 Eylül 2016 13:26
Hüner Coşkuner - 5.0 = Aldığı notların ortalaması ( 5 Tam not üzerinden) - 1 adet oyu var.
Bu kategoriden diğerleri: « Yüksel Uzel Âfitap Karacan »

Yorum Ekle

Yorumunuz, onaylandıktan sonra görünecektir...