Uğur Çınar

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylama sonucu: 5.00 (1 Oy)

ugur-cinarTürk sanat müziği ses sanatçısı.

İTÜ mezunu. 1986 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Müziği Topluluğuna müdür ve solist sanatçı olarak atandı. 2000 yılında mastır yaptı. Haliç Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak 8 yıl çalıştı. Bahçeşehir Üniversitesi hızlandırılmış eğitimle siyaset okulunu bitirdi.

TRT İstanbul Radyosunda 1993 - 2003 yılları arasında sanatçı ve program yapımcısı olarak çalıştı. TRT İstanbul Radyosunda hazırlayıp sunduğu Yıldız sesler programı ile 2003 yılında en iyi radyo programı ve programcısı ödülünü aldı.

İstanbul Atatürk Kültür merkezinin 3 yıl müdürlüğünü yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı telif hakları müdürlüğü tarafından sinematografik özellikler taşıyan yapımların denetleme ve değerlendirme kurulunda 2 yıl komisyon başkanlığı yaptı. Yurt içinde ve dışında çeşitli konserler verdi. 3 yıl Gaziosmanpaşa belediye başkanı Dr. Erhan Erol'un kültür ve sanat danışmanlığını yaptı.

Halen Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunda solist sanatçı olarak görevine devam etmektedir. Kaynak: ugurcinar.com

Uğur Çınar'ın seslendirdiği eserlerden sitemde bulunanlar:

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile