Coşkun Açıkgöz

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylama sonucu: 5.00 (1 Oy)

coskun-acikgozCoşkun Açıkgöz, 1969 yılında Afyon'un Başmakçı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu burada tamamlayıp, ortaokulu Bandırma, liseyi Bursa'da okudu.

1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü'nü kazanıp Ankara'ya geldi ve müzik çalışmalarına yine aynı yıl üniversitenin Klasik Türk Müziği Topluluğunda başladı.

Toplulukta korist, solist, kanun sanatçılığı ve idari görevler üstlendi. Bu süreler içinde Sabri Diker Tahir Aydoğdu ve Vedat Kaptan Yurdakul gibi sanatçılarla çalıştı.

1992 yılında Ankara Radyosu'nun açtığı ses yarışmasında yıl ikincisi oldu. 1994 yılı haziranında TRT'nin açmış olduğu yetişmiş sanatçı sınavını kazanarak Ankara Radyosunda yayınlara katılmaya başladı.

Değişik illerde ve festivallerde konserler veren sanatçının şarkı, çocuk şarkısı ve saz semaisi formlarında beste denemeleri vardır. 1996 yılından beri amatör koro şefligi yapan sanatçı, korolarını müziğimizin geleneksel ve modern kurallarını harmanlayarak çalıştırmakta; eserlerin içerdiği temaları kendi algılamalarıyla yoğururup, melodik anlamda şiir okumak ve teatral bir yorumla duyguları sese yansıtmak tanımlamalarıyla bütünleştirerek icraya yansıtmaktadır.

Bugüne dek Akşehir Belediyesi, TOKİ, TPAO "Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve halen ODTÜ Mensupları, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı korolarının şefliklerini yapan sanatçı, Ekim 2000 tarihinden itibaren " Müzikle gerçek anlamda tanıştığım yer" dediği ODTÜ Klasik Türk Müziği Topluluğu Korosu'nun şefliğini de üstlenmiştir. Şefimiz aynı zamanda Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Çocuk Kulübü Sorumluluğu görevini yürütmektedir.

Coşkun Açıkgöz'ün seslendirdiği eserlerden sitemde bulunanlar:

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile